Knut Janson oljemålning

200435

JANSON, Knut (1882-1966): Höstdag vid Djurgårdsbrunnsviken, signerad och daterad Knut Janson 1939, olja på duk, 38x46 cm
INKÖPT: På "Konstens Veckas" första dag den 4:e mars 1939, på Utställningen "De Unga 1909 års män" på "Modern konst i hemmiljö"

Konst, Måleri, Stockholmiana

Fack 3

Knut Janson oljemålning

Budhistorik (4 bud)

886903
500
878451
450
886699
878451

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.