Krukor och ytterfoder Sverige 1900-talets mitt

200386

YTTERFODER samt KRUKOR, 10 st, omkring 1900-talets mitt, glaserad keramik, bl a Upsala Ekeby, höjd ca 9-14 cm; 3 fat medföljer

Slitage, sprickor

Keramik/Porslin

Monter 24

Budhistorik (11 bud)
885013
885012
750
885011
700
880917
650
880231
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.