Evert Lundquist oljemålning

200375

LUNDQUIST, Evert (1904-1994): Trädet, signerad E. L. samt signerad och daterad på baksidan Evert Lundquist 1976, olja på duk, 28x19 cm
PROVENIENS: Fotografen KG Kristoffersson, Stockholm

Ändringar/tillägg
Duken beskuren, uppfodrad på papp.

Konst, Måleri

Monter 26

Evert Lundquist oljemålning
Budhistorik (27 bud)
886309
14 000
886278
13 500
886277
13 000
886276
12 500
886275
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.