Terrin med lock Qianlong

200363

TERRIN med LOCK, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i grisaille och guld av spegelmonogram i allians krönta av en fågel, diameter 23 cm

Zinkad lagning, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Terrin med lock Qianlong

Budhistorik (7 bud)
885699
884591
750
884026
700
883997
650
879658
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.