Praktfat Japan

200357

PRAKTFAT, porslin, Japan, 1800-tal, dekor i imarifärger, diameter 62 cm
Proveniens: Enligt inlämnarens uppgift från A.E. Nordenskiölds Vegaexpedition

Spricka

Orientaliskt, Porslin

Rum 11

Praktfat Japan

Budhistorik (9 bud)
885819
2 600
883246
2 400
885818
883246
883245
1 800

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.