Skrivbord med uppsats i gustaviansk stil

200078

SKRIVBORD med uppsats, gustaviansk stil, 1800-tal, fanerat i mahogny, uppsats med skjutdörrar, bakom liggande inredning i form av lådor med benknoppar, låda i sarg, mässingsbeslag, höjd 117, 97x103 cm, nycklar finns

Fanérskador, listdel samt skrivbordsunderlägg saknas, benknopp till låda medföljer

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att uthämta vid Ulämningen

Rum 13

Budhistorik (7 bud)
882447
882060
550
882059
500
882058
450
881959

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.