Assietter Kina

199980

ASSIETTER, 4+4 st., porslin, Kina, 1700/1800-tal, dekor i famille rose, diameter 16,5 cm

Nagg enstaka lagning samt ytslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Assietter Kina

Budhistorik (21 bud)
884932
2 400
884904
884904
884931
1 900
884904
1 700

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.