Tallrikar porslin Kina

199979

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille rose, diameter 23 cm

Kantnagg, fotringsnagg, färgslitage samt sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Tallrikar porslin Kina

Budhistorik (15 bud)
884862
884963
884862
950
884959
900
884862
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.