Otto Stotz oljemålning

199971

STOTZ, Otto (Tyskland, 1805-1873): Hästar och ryttare i landskap, signerad, olja på duk, 47x58 cm
PROVENIENS: Prins Alfred von Montenuovo, Wien (enligt uppgift på baksidan)
Häringe slott, Södermanland

Ändringar/tillägg
Signed, oil on canvas

Konst, Måleri

Rum 10

Otto Stotz oljemålning

Budhistorik (5 bud)
886866
7 000
880625
879949
3 200
879422
878688

Slutpris SEK:
7 000
668 EUR, 751 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.