Tekanna Kina imari

199852

TEKANNA, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imari med motiv av blommor

Nagg vid pip samt lockets insida, lagat nagg vid mynning, ej ursprungligt lock

Orientaliskt, Porslin

Monter 15

Tekanna Kina imari

Budhistorik (1 bud)

876113
2013-08-21 20:23:02

2013-08-27 kl 20:36
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.