Spegel rokoko

199834

SPEGEL, stockholmsarbete rokoko, signerad SB (Samuel Bomansson, spegelmakare i Stockholm 1756-71), förgylld

Slitage

Ändringar/tillägg
Måtten skall vara 65 x 26 cm.

Speglar

Rum 5

Spegel rokoko

Budhistorik (21 bud)
880265
7 600
880682
7 400
880265
7 200
877309
7 000
877309
6 800

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.