Ask med lock Qing dynastin

199808

ASK med lock, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av bl a fladdermöss samt meanderbård, höjd 29 cm

Smärre färgbortfall, tillverkningsdefekter, ett smärre kantnagg inuti.

Orientaliskt, Porslin

Rum 5

Ask med lock Qing dynastin

Budhistorik (27 bud)
882827
2 400
882602
882022
880252
1 900
879011
1 800

Slutpris SEK:
2 400
229 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.