Skål med lock Kina 1800-tal

199804

SKÅL med LOCK, porslin, 1800-tal, Kina, grönglaserad, lockets överdel med dekor av fohund, höjd 12, diameter 14 cm

Lock med glasyrnagg, hänkel med smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Skål med lock Kina 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
883129
882322
882272
950
882256
900
877648
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.