Gösta Hallencreutz olja

199581

HALLENCREUTZ, Gösta (1881-1952): Fredmans 44:de Epistel. "Mowitz helt allena på Tre Liljor satt en gång", olja på pannå, signerad och daterad GH 1940, 115x147 cm;
Proveniens: Restaurang Kristina i Gamla Stan

Skador

Konst, Måleri

Rum 12

Gösta Hallencreutz olja

Budhistorik (6 bud)
881494
881489
880942
950
880856
500
880837

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.