Tekanna Qing dynastin

199506

TEKANNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille rosepaletten med motiv av blommor, höjd 9 cm

Retuscherade nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Tekanna Qing dynastin

Budhistorik (3 bud)

874398
880177
874398

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.