Urna med lock Rörstrand

199447

URNA med lock, stengods, Oskar Dahl 1948, Rörstrand, motiv med Stockholms slott resp Riddarhuset i Stockholm, signerad och daterad, höjd 39 cm

Smärre krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 11

Urna med lock Rörstrand

Budhistorik (1 bud)

879988
2013-08-25 08:57:01

2013-08-25 kl 21:03
Slutpris SEK:
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.