Tallrikar och stekfat

199444

TALLRIKAR, 1 par, STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av flodlandskap resp figurscen, tallrikarnas diameter 22, stekfat 31x24 cm

Spricka, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Tallrikar och stekfat

Budhistorik (11 bud)
880242
1 400
877698
1 300
877698
877990
877698
550

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 150 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.