Rembrandt etsning

199434

REMBRANDT (1606-1669): The Raising of Lazarus: Large Plate, etsning, 1632, signerad i plåten, 36,6x25,8 cm, senare avdrag från (Rovinsky) état X/X
LITTERATUR: Bartsch 73, Björklund and Barnard 32-4 (IX/IX), Rovinsky (X/X)

Rum 2

Rembrandt etsning

Budhistorik (12 bud)
880492
7 800
880392
7 000
880354
880352
3 600
879751

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
13 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.