Tallrikar Qianlong

199370

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, europeiserande blomsterdekor i famille rose, konturerat brätte, diameter 23 cm

Obetydliga glasyrmistor, en tallrik med mindre brättesnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Tallrikar Qianlong

Budhistorik (22 bud)
880599
2 800
880415
2 600
880115
2 400
879411
876895

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.