Skål Kina 1700-tal

199362

SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, konturerat brätte, diameter 23 cm

Nagg, glasyrbortfall, spricka.

Orientaliskt

Monter 8

Skål Kina 1700-tal

Budhistorik (15 bud)
876822
872820
950
872819
900
872818
850
872817

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.