Bordspendyl Merra a Paris

199352

BORDSPENDYL, Louis XVI, urtavlan märkt Merra ā Paris, Frankrike, marmor och förgylld och svärtad, brons, höjd 47 cm

Skador, lösa dekordelar medföljer, nyckel och pendel finns. Urtavlan med emaljskador.

Ändringar/tillägg
Pendel, nyckel och dekordelar finns att avhämtas hos Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 5

Bordspendyl Merra a Paris

Budhistorik (12 bud)
879806
6 000
879785
5 800
879784
5 600
879782
5 400
879781
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.