Spelbord England

199347

SPELBORD, England, 1800-talets andra hälft, på hjultrissor, jakarandafanér, med intarsia i en, ettikettmärkt "Army & Navy Depository," höjd 72,5, 91x45 cm

Spricka med lagning i skivan, ytslitage, renoverat

Rum 12

Spelbord England

Budhistorik (3 bud)

873812
4 800
873811
872750

Slutpris SEK:
4 800
458 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.