Herrfickur guld

199300

HERRFICKUR, England, förgyllt verk, nr 30078, nyckeldragen spetstandsankargång, guldfärgad urtavla med romerska siffror och guillocherad och graverad dekor, boett av 18 k guld med graverad dekor av blommor och kartusch, stämplad Chester 1875, diameter 41 mm, total vikt 57,5 g

Kedjan av, obetydligt slitage, glasnagg

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Herrfickur guld

Budhistorik (9 bud)
879790
875808
879789
875808
1 900
879788
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.