Bonad Dalarna

199238

BONAD, Dalarna, daterad 1806, "Saul Saul wi förföljer du mig Dig är svårt at spierna emot udden", målat på papper, uppfodrad på pannå, 76x164 cm

Ytskador, renoverad

Allmoge

Rum 4

Bonad Dalarna
Budhistorik (20 bud)
878564
11 000
878522
10 500
878522
7 200
874335
7 000
874335
6 000

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.