Skrivbord Louis XVI-stil

199198

SKRIVBORD, Louis XVI-stil, 1900-tal, fanérad med jakaranda, mahogny mfl träslag, intarsia av rutmönster och blomdekor, mässingbeslag, skrivskiva med skinn och guldsnitt, nyckel finns

Fanérskador

Ändringar/tillägg
Höjd 83cm, 182x 92 cm.

Rum 5

Skrivbord Louis XVI-stil

Budhistorik (27 bud)
878200
7 600
878198
7 400
878196
7 200
878140
7 000
878195
7 000

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.