Gefle modell Vinranka

199194

SERVISDELAR, 74 st, Gefle, modell Vinranka, bestående av: 11 djupa tallrikar, 9 mattallrikar, 10 bordstallrikar, 6 mindre djupa tallrikar, 2+1 uppläggningsfat, 2 skålfat, tillbringare, 4 tekoppar med fat, 18 assietter, 4 skålar; 4 tefat, 2 kaffekoppar samt följande delar med nagg medföljer; tekanna, terrin, 3 mattallrikar, uppläggningsfat, 7 bordstallrikar, tekopp med fat

Missfärgningar och krackeleringar förekommer

Keramik/Porslin

Rum 8

Gefle modell Vinranka

Budhistorik (26 bud)
878182
2 400
878185
2 400
878182
878166
878181
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.