Regentporträtt oljemålning

199118

REGENTPORTRÄTT, Sverige 1800-talets första hälft, föreställande Ulrika Eleonora d.y., olja på papp med samtida bronserade ramar, 32x26 cm;
PROVENIENS: David och Ada Way Matthiesen

Skador

Konst, Måleri

Monter 15

Regentporträtt oljemålning

Budhistorik (7 bud)
882768
881825
878152
875126
1 600
875125

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.