Inuit- och samearbeten

199095

INUITARBETEN, 5 st, ben, 1900-tal, Grönland, narvalstand, trä, bleckplåt, höjd ca 7,5-16 cm, UPPLÄGGNINGSBESTICK, 1 par, MINIATYRKNIV, 1900-tal, samearbete, ben, trä, läder, kniv daterad 1926, längd 11,5-29 cm, STATYETTER, 1900-tal, Afrika, kvinnofigurer, skuret trä, höjd ca 35 cm

Enstaka spricka

Etnografica, Diverse

Monter 6

Inuit- och samearbeten

Budhistorik (6 bud)
870186
600
875296
550
870186
450
870395
870186

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.