Bestick silver

199085

BESTICK, 58 dlr, silver, bl a CG Hallberg, olika varianter av modell Svensk spetsig, bestående av: 5+3 matgafflar, 8 matknivar, 17 matskedar, 2 bordsgafflar, 8 efterrättsgaffel, 4 bordssked, 2 bordskniv, ostkniv, 8 teskedar, total vikt ca 2350 g (exklusive knivar)

Monogramgravyr, slitage, knivar med skador

Silver

Monter 9

Bestick silver

Budhistorik (4 bud)

877471
6 400
877185
2 600
877180
873897

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.