Axel Wilhelm Nordgren oljemålning

199065

NORDGREN, Axel Wilhelm (1828-1888): Kustlandskap i månsken, signerad och daterad A. Nordgren 1864, olja på duk, 87x132 cm

Färgbortfall längst ner, krackeleringar

Konst, Måleri

Rum 14

Budhistorik (8 bud)
878968
6 200
878954
2 400
878536
878473
1 300
877701

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.