Spegel spegellampetter venetiansk

199034

SPEGEL, SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1800-talets andra hälft, venetiansk, etsad dekor av blomsterslingor samt spegelmonogram under friherrelig krona (De Geer), spegelns mått ca 187x125, lampetternas mått 123x68 cm
PROVENIENS: Börstorps Slott, Västergötland

Omfattande skador, lösa delar, delar saknas

Ändringar/tillägg
Visas på begäran

Speglar

Visas på begäran

Budhistorik (12 bud)
878260
850
878220
878259
750
878220
700
878257
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.