Hörnbord 1800-tal

198984

HÖRNBORD, 1800-tal, gustaviansk stil, förgylld, ben med kannelyrer, skiva med imitationsmåleri, frontsarg med dekor av porfyrimitation bakom glas

Renoverad, kompletterad, skiva med senare bemålning

Rum 14

Hörnbord 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
874550
873806
872398
500
871397
450
870834

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.