Väggpendyl 1800-tal

198980

VÄGGPENDYL, 1800-tal, empire, urtavla märkt G Kjellström, dekor av delfiner samt krön med Hermes, höjd 98 cm, pendel medföljer

Förgyllning med slitage/skador, lösa delar

Ändringar/tillägg
Pendel avhämtas vid utlämningen

Klockor/Ur

Rum 5

Väggpendyl 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
876978
3 400
875832
3 200
872424
872407
869081

Slutpris SEK:
3 400
324 EUR, 365 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.