Kanna 1800-tal

198961

KANNA, silver, rakt konande form, invändigt förgylld, handtag i svarvat trä, Johan Åkerman, Stockholm 1822, höjd ca 8,5 cm, totalvikt ca 110 g

Buckla, liv med krönt monogramgravyr

Silver

Monter 5

Kanna 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
876518
1 400
876227
1 300
876517
1 300
876227
876516

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.