Esaias Thorén oljemålning

198762

THORÉN, Esaias (1901-1981): Abstrakt, signerad och daterad E. Thorén -79, olja på pannå, 72 x 59 cm
PROVENIENS: Beijers Auktioner, Moderna, hösten 1988, katalognr 395
Börje Lantz samling

Konst, Måleri

Rum 4

Esaias Thorén oljemålning

Budhistorik (6 bud)
872455
7 000
870837
6 800
870692
6 600
870691
4 400
869865

Slutpris SEK:
7 000
668 EUR, 751 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.