Spegel 1700-tal

198700

SPEGEL, rokoko, Stockholmsarbete, 1700-tal, 2-delat fasetterat glas med kvicksilverfoliering, ram med dekor i papier-maché, bär spår av originalförgyllning, 100x63 cm

Förkortad, krön med lagning, glas med skada i vänster hörn

Speglar

Rum 5

Spegel 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
873665
873459
3 600
873458
3 400
871013
3 200
871012

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.