Blombord

198619

BLOMBORD, sannolikt Gustavsberg, empirestil, omkring 1900, vitglaserat flintgods, reliefdekor med motiv av vädurshuvuden samt festonger, ben i form av kolonner med joniska kapitäl, trepassfot, höjd 86, diameter 66 cm

Sprickor med klammerlagningar, nagg

Keramik/Porslin, Möbler

Rum 2

Blombord

Budhistorik (7 bud)
874739
7 000
873673
5 200
873239
3 200
871033
869623

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
9 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.