Bord gustaviansk stil

198615

SALONGSBORD, omkring 1900, rund skiva med intarsiadekor i bl a rotfaner, etikettmärkt Myrstedt & Sterns Stockholm, fanerat i mahogny, förgylld dekor, pärlstav samt fleuroner, avsmalnande ben avslutade i tassar, diameter 85 höjd 72 cm

Repor, skiva med slitage

Rum 15

Bord gustaviansk stil

Budhistorik (7 bud)
871409
867059
850
867055
867054
750
867053
600

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.