Spegel gustaviansk

198608

SPEGEL, gustaviansk, med Göteborgs hallstämpel otydlig datering, skuren dekor, förgylld, medaljong i bemålad gips, 140x55 cm

Renoverad, kompletterad, senare glas, senare förgyllning, skador, lösa delar medföljer

Speglar

Rum 9

Spegel gustaviansk

Budhistorik (16 bud)
874630
5 600
874458
5 400
874291
5 200
874457
5 000
874291
4 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.