Reidar Aulie oljemålning

198547

AULIE, Reidar (Norge, 1904-1977): Motiv från Slussen, Stockholm, signerad och daterad Aulie -35, olja på pannå, 54x45,5 cm
PROVENIENS: Typograf Ruben Blomqvist, Stockholm
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utställning H55

Konst, Måleri

Kundcenter

Reidar Aulie oljemålning

Budhistorik (21 bud)
873426
14 500
870875
14 000
870875
13 000
873119
12 500
870875
12 000

Slutpris SEK:
14 500
1 460 EUR, 1 659 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.