Marianne von Münchow, "Tarantella", väggtextil

198452

VÄGGTEXTIL, Marianne von Münchow, "Tarantella", 1974, applikation och broderi, 145 x 75 cm, signerad MvM 1974
PROVENIENS: Marianne och Rüdiger von Münchows egen samling
LITTERATUR: Marianne och Rüdiger von Münchow 50 år Form och Färg, Repro Grafiska Respons, Örebro 1997, sidan 39

Mattor/Textilier

Rum 4

Marianne von Münchow,
Budhistorik (11 bud)
872728
872725
1 300
872721
872719
950
872718

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.