Bestick silver 17-1900-tal

198446

BESTICK, 8 st, 17-1900-tal, silver, vikt exklusive fruktkniv ca 400 gram, varav:
skedar, 2 st, modell svensk rund, bl a stämplad för Rommare, 1796, längd 21,
skedar, 2 st, modell svensk spetsig, stämplade bl a Tornberg, 1800, längd 21-21,5,
sked, tesked, modell svensk spetsig med stråle, längd 14,5-21,5 cm, fruktkniv, modell svensk spetsig, ca 16 cm, uppläggningssked, förgyllt blad, 1900-tal, längd 23 cm

Delvis med monogramgravyrer

Silver

Monter 30

Bestick silver 17-1900-tal

Budhistorik (8 bud)
870085
872147
870085
850
870585
870085
650

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.