Silverföremål 1800-1900-tal

198444

POKALER, 2 st., höjd 11-15,5 cm, TESKEDAR, 5 st, snäckmodell, Finland,
SYLTSKEDAR, 2 st, förgyllda blad, KAKTÅNG, genombruten dekor,
SERVERINGSSKED, längd 25,5 cm, SÅSSLEV, TESKED, fiolmodell, 17/1800-tal,
TESKED, 1800-talets första hälft, TESKEDAR, 1 par, emaljarbete, SERVETTRING,
TESKEDAR, 12 st, i etui, silvervikt ca 829 g

Merparten bär gravyrer

Silver

Monter 30

Silverföremål 1800-1900-tal

Budhistorik (9 bud)
872498
2 800
870084
2 600
872497
2 600
870084
2 400
870472

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.