Silverföremål 18-1900-tal

198443

FISKSPADE, SERVETTSKED, TESIL för kanna, invändigt förgylld, STRÖSKED med skaft av svärtat trä, avslut med benknopp, DOSA, invändigt förgylld, NÅLFAT, SKÅLFAT, 1800-tal, silver, Sverige, Tyskland, vikt exklusive fiskspade, ca 163 g
TESKEDAR, 12 st., 1900-tal, förgyllt silver, i etui, vikt ca 146 g

Servettring, dosa och teskedar med gravyr

Silver

Monter 30

Silverföremål 18-1900-tal

Budhistorik (11 bud)
872952
1 600
870475
872570
870475
1 400
872566
1 300

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.