Bordspendyl 1800-tal

198417

BORDSPENDYL, 1800-tal, Frankrike, slagfunktion, fodral i brons/ zinklegering, dekor av kvinna i sjönöd, romerska siffror, guillocherad urtavlaurets höjd ca 38 cm, glashuv, sockel med intarsia, höjd ca 49 cm

Pendel saknas, 1 visare saknas, glashuv med lagningnyckel medföljer

Klockor/Ur

Rum 13

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
871546
2 400
871505
871545
871505
871504
1 900

Slutpris SEK:
2 400
229 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.