Encoignure Frankrike Ludvig XVI-stil

198397

HÖRNSKÅP, s.k. encoignure, Ludvig XVI-stil ca 1900, sannolikt Frankrike, bronsbeslag, blumen marqueterie, fanerad med jakaranda, rosenträ och lönn, höjd 100, 65x46 cm

Smärre fanerskador

Rum 13

Budhistorik (22 bud)
871999
5 000
871903
4 800
871824
4 600
871824
3 600
871389
3 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.