Encoignure 1800-talet andra hälft

198393

HÖRNSKÅP, s.k. encoignure, 1800-talets andra hälft, blumen marqueterie, glassdörr, metallbeslag, fanerat med bl a valnöt och lönn, höjd 104, 69x46
nyckel finns

Fanerskador

Rum 14

Budhistorik (18 bud)
871781
4 400
871785
4 400
871781
4 200
871784
871781

Slutpris SEK:
4 400
420 EUR, 472 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.