Skål silver

198369

SKÅL, silver, bukig form med dekorband av stiliserade blommor, invändigt förgylld, stämplad AWA, Helsingborg 1919, höjd ca 9, diameter ca 16 cm, vikt ca 260 g

Botten med gåvogravyr

Silver

Monter 29

Skål silver

Budhistorik (10 bud)
865027
862898
865026
862898
864636
950

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.