Skål silver

198356

SKÅL, silver, bukig form med raka knäckar på hexagonal fot, kant med pärlbård, invändigt förgylld, C Hoff, importstämplar, Helsingborg 1917, höjd ca 11, diameter 23 cm, vikt ca 580 g

Liv med gåvogravyr

Silver

Monter 29

Skål silver

Budhistorik (10 bud)
871055
870078
1 900
870542
1 800
870078
1 700
867142
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.