Hans Hedberg skål på fot

198350

SKÅL på fot, Hans Hedberg (1917-2007), Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i rött och grönt, signerad HHg, höjd 23, diameter 25 cm

Botten invändigt med slitage

Keramik/Porslin

Monter 28

Hans Hedberg skål på fot

Budhistorik (9 bud)
871900
5 200
870696
5 000
871646
4 800
870696
4 600
870392
4 400

Slutpris SEK:
5 200
535 EUR, 609 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.